Tam Altın (Teklik)  Ziynet Eski Tarihli
Tam Altın (Teklik)  Ziynet Eski Tarihli

SİGORTALI Tam Altın (Teklik) Ziynet Eski Tarihli (030117-8)

Fiyat : ₺5.349,92
KDV Dahil : ₺5.349,92
Toplam Stok Adedi : 99

Ücretsiz SİGORTALI Kargo (DİKKAT: Değerli madenlerin taşınması çok güvenli olmalıdır onun için sigortalı gönderim yapıyoruz.)

:

Ayar:22K

Kulpsuz Ağırlık : 7,00 Gram

Kulplu Ağırlık    : 7,21 Gram

Çapı                  : 30 mm

   Halk arasında en çok rabet gören altın Devlet tarafından üretilen ve para niteliği taşıyan çeyrek ve katları olan 5 çeşit altındır. Tasarruf olarak tercih edildiği gibi hediye olarakta tercih edilmektedir.

  Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Cumhuriyet Altınlarının tek yasal üreticisidir.Cumhuriyet Altını, devlet güvencesi altında 234 sayılı KHK'nin 2/b maddesi uyarınca, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmakta olup, değişik boyut ve ağırlıkları olan 22 ayar altın paradır. Cumhuriyet altınlarının basılması ve özellikleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1738 sayılı Kararı'na dayanmaktadır. Cumhuriyet altın sikkeleri ve Cumhuriyet ziynet altınları olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Cumhuriyet altın sikkelerine halk arasında Ata Altını da denilmektedir. Gerek Cumhuriyet altın sikkelerinin ve gerekse Cumhuriyet ziynet altınlarının ağırlığa göre beş türü bulunmaktadır.

DİKKAT: Altın borsaya tabi emtia gurubundadır. Sipariş süreci başladıktan sonra iptal yada iade taleb edilemez. 

Benzer Ürünler